„Nem tudom, mennyire lesz hatékony ez a konzultáció” – Esetleírás
Érdekesen alakult a tegnapi duplaórás konzultációnk egy nagyon kedves Magántanár Kollégámmal. Most én is jobban ráérek, mert az én tanítványaim is nyaralnak, ezért is tudok most Nektek többet és gyorsabban segíteni. Nagy örömömre sűrűsödnek a konzultációk Veletek!
Szóval, a konzultációnknak volt előzménye, egy folyamat kidolgozását terveztük folytatni. Az első pár percben kiderült, ez a konzultáció most mégsem erről fog szólni! Mentoráltam élete az utóbbi hetekben teljesen máshogy alakult, így a tervezés, a megvalósítás várat magára. Sőt, az út, amire léptünk, meg is kérdőjeleződött. Picit elfogyott a motiváció, a lendület.
Van ilyen! Az élet simán közbeszólhat, bármennyire is tudatosan tervezünk.
Hogyan zajlik ebben az esetben a konzultáció?
Először is meghallgatom a kollégát. Sokszor már az is segít, ha elmondhatod valakinek, mi történt, hogyan érint ez téged, mit érzel. Ez a meghallgatás egy aktív hallgatás, figyelek minden arckifejezésre, hangsúlyra.
Innen elindulva, szépen kibogozva a szálakat megtaláljuk azt az utat, melyen el tudunk mozdulni erről a pontról, és tovább tudunk lépni.
Pontosan ezt tettük.
Mentoráltam az elején kissé aggódva mondta, nem tudja, mennyire lesz hatékony ez a mai alkalom, de a végén már mosolyogni láttam, hasznosnak tartotta és nagyon köszönte a konzultációt. Tudtam neki tanácsot adni egy marketinges kérdésben, melyre a marketinges szakember nem mondott semmit. Egyszer még coach-nak is hívott, pedig nem vagyok az, de úgy gondolom, nagyjából egy coaching folyamatot hajtottunk végre, ami sikeres lett
És hogy éreztem magam én? Szuperül! Nagyon feltöltött!
Ha úgy érzed, Neked is tudnék segíteni, akkor két lehetőség is rendelkezésedre áll:
Mindenkit várok szeretettel! Használjuk ki a nyarat a fejlődésre!
Hagyjon egy választ!
Szeretne csatlakozni a beszélgetéshez?Nyugodtan járulj hozzá az alábbiakban!